Ważne informacje - 5 artykułów


Polecamy

Najczęściej czytane

  1. 85. rocznica Zbrodni Katyńskiej 1940-2025. Uczcijmy pamięć bohaterów

    Sejm Rzeczypospolitej Polskiej świadom doniosłości 85. rocznicy Zbrodni Katyńskiej podjął w dniu 24 lipca 2024 roku uchwałę ustanawiającą rok 2025 - Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.

  2. Inspektor dr Tomasz Michułka nowym szefem śląskiej Policji

    1 lutego 2024 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Poza przedstawicielami śląskiej Policji wzięli w niej udział m.in. nadinsp. Rafał Kochańczyk - Zastępca Komendanta Głównego Policji, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych województwa śląskiego, Miasta Katowice oraz służb mundurowych współdziałających na co dzień z Policją.

  3. Informacje archiwalne

    Aktualności z naszej strony internetowej z lat 2005-2015

  4. „Dąb Pamięci” dla policjanta II RP

    16 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej Sióstr Felicjanek nr 28 w Warszawie odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświecenia „Dębu Pamięci” oraz tablicy upamiętniającej - Śp. aspiranta Policji Państwowej Mieczysława Domagalskiego (1889-1940) - ofiarę Mordu Katyńskiego. Wydarzenie to wpisuje się w 84. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.

  5. I Międzynarodowa Konferencja „Świadkowie i świadectwa zbrodni katyńskiej”.

    17 września 2024 roku w Warszawie w Muzeum Katyńskim - Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego, odbyła się I Międzynarodowa Konferencja „Świadkowie i świadectwa zbrodni katyńskiej”. Obowiązki gospodarza wydarzenia pełnił Sebastian Karwat - Kierownik Muzeum Katyńskiego.

  6. Warszawa - centralne obchody święta Służby Więziennej

    27 czerwca 2025 roku w Warszawie na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się centralne obchody święta Służby Więziennej.

  7. Kijów-Bykownia: niecodzienne upamiętnienie 85. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

    W dniach 4 - 5 marca 2025 roku polska delegacja pod przewodnictwem Ministra Lecha Parella - Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, była na terenie Ukrainy. Delegacja oddała hołd na Polskim Cmentarzu Wojennym w Bykowni pod Kijowem, gdzie spoczywają zamordowani przez NKWD polscy jeńcy wojenni, m. in. żołnierze, policjanci, urzędnicy, sędziowie i prokuratorzy - Ofiary Zbrodni Katyńskiej.

  8. Wizyta pracowników z Muzeum Katyńskiego w Warszawie

    12 grudnia 2023 roku w Zarządzie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” z/s w Katowicach gościł zespół pracowników Muzeum Katyńskiego - Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

  9. Otwarcie czasowej wystawy historycznej w Komendzie Głównej Policji w Warszawie

    29 stycznia 2025 roku w Komendzie Głównej Policji w Warszawie odbyło się otwarcie czasowej wystawy historycznej - „Walczyć, ale czym?” Współautorem wystawy jest insp. dr Piotr Uwijała - Komendant Miejski Policji w Jaworznie a zarazem wolontariusz Katowickiego Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina „Policyjna 1939 r.” z siedzibą w Katowicach.

  10. 100-lecie Policji Województwa Śląskiego 1922-2022. Radni Miasta Katowice uhonorowali śląskiego policjanta II Rzeczypospolitej Polskiej

    23 czerwca 2022 roku odbyła się XLIX sesja Rady Miasta Katowice. W czasie posiedzenia Rady m.in. została jednogłośnie przegłosowana przez radnych Miasta Katowice uchwała DS-1244/22, dotycząca nadania nazwy placowi „Skwer asp. Jana Górskiego", położonemu w rejonie ul. Krzyżowej w dzielnicy Dąb w Katowicach. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 100-lecia Policji Województwa Śląskiego 1922-2022, których inicjatorem i głównym organizatorem jest Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. z/ s w Katowicach.

Powrót na górę strony