Aktualności

Konferencja w Warszawie - "Pamiętajmy Razem"

Data publikacji 19.03.2016

18 marca 2016 r. w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie - Oddział Muzeum Katyńskie odbyła się konferencja poświęcona historii Policji Państwowej II RP zorganizowana przez Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r. i Muzeum Katyńskie w Warszawie.

18 marca 2016 r. w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie - Oddział Muzeum Katyńskie odbyła się konferencja poświęcona historii Policji Państwowej II RP zorganizowana przez Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r. i Muzeum Katyńskie w Warszawie.

Na zaproszenie organizatorów w konferencji wzięła udział delegacja Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939r. z/s w Katowicach na czele z Prezes Teresą Bracką.

W konferencji uczestniczyli także przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Komendy Głównej Policji, Komendy Głównej Straży Granicznej oraz młodzież z klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych z Warszawy.

W uznaniu szczególnych zasług dla Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, między innymi została wyróżniona Odznaką Pamiątkową Muzeum Wojska Polskiego Prezes naszego Stowarzyszania Teresa Bracka. Odznakę wręczył Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego prof. Zbigniew Wawer, podkreślając zasługi Prezes Teresy Brackiej we współpracy z muzeum, a w szczególności z Muzeum Katyńskim, które jest oddziałem Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Podczas konferencji uczestnicy mieli możliwość wysłuchania ośmiu referatów omawiających formację jaką była Policja Państwowa II Rzeczypospolitej Polskiej w aspekcie: historyczno – martyrologicznym oraz pod względem tzw. „policyjnych znaków pamięci” - powstałych na terenie kraju po roku 1990.

Ostatnim punktem konferencji było zwiedzenie stałej ekspozycji w Muzeum Katyńskim.

Powrót na górę strony