Aktualności

„ODKRYWAMY HISTORIĘ: Ostaszków - Twer - Miednoje” dla „Dziennika Zachodniego"

Data publikacji 06.04.2022

6 kwietnia 2022 roku w Zarządzie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. z/s w Katowicach odbyło się spotkanie z dziennikarką regionalnej gazety „Dziennik Zachodni” - ukazującej się w województwie śląskim i opolskim. Dziennikarka Magdalena Mikrut-Majeranek zwiedziła Izbę Pamięci przy zarządzie naszego stowarzyszenia, po której oprowadził gościa Grzegorz Grześkowiak - przedstawiciel zarządu.

Grzegorz Grześkowiak w ramach programu edukacyjnego: „ODKRYWAMY HISTORIĘ: Ostaszków - Twer - Miednoje” przedstawił rys historyczny Policji II RP oraz martyrologię policjantów II RP jako Ofiary Zbrodni Katyńskiej, udział policjantów w II wojnie światowej oraz walce z sowietyzacją Polski po II wojnie światowej w ramach II konspiracji.

Ponadto Prezes Teresa Bracka przedstawiła osiągnięcia naszego stowarzyszenia, realizowane w ramach działań statutowych w kultywowaniu historii i martyrologii funkcjonariuszy Policji II RP oraz losu rodzin policyjnych po II wojnie światowej w tzw. „Polsce Ludowej”.

Na koniec spotkania Prezes Teresa Bracka zaprosiła Magdalenę Mikrut-Majeranek do udziału w uroczystościach na terenie Katowic, które będą realizowane przez zarząd w ramach obchodów 100-lecia Policji Województwa Śląskiego 1922-2022.

 

Powrót na górę strony