Aktualności

Wyróżnienia dla śląskich muzealników

Data publikacji 05.09.2023

4 września 2023 roku w Muzeum Historii Katowic w Katowicach odbyła się uroczystość uhonorowania śląskich muzealników, odznaką pamiątkową - „100-lecia Policji Województwa Śląskiego”. Gospodarzem uroczystości był dr Jacek Siebiel - Dyrektor Muzeum Historii Katowic.

Odznaki wyróżnionym osobom wręczył Prezes Grzegorz Grześkowiak w obecności członków Zarządu  Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939r.” z/s w Katowicach.

Uhonorowani odznaką zostali:

• Jacek Siebel - Dyrektor Muzeum Historii Katowic,

• Beata Kiszel - Dyrektor Muzeum w Tarnowskich Górach,

• Krzysztof Gwóźdź - Kustosz Muzeum w Tarnowskich Górach,

• Joanna Tofilska - Dzióbek - Kierownik Działu Muzeum Historii Katowic,

• Joanna Kałuska - Ekspert Muzeum Historii Katowic.

Po ceremonii wręczenia odznak Prezes Grzegorz Grześkowiak podziękował w imieniu naszego stowarzyszenia muzealnikom, za wspieranie i pomoc w realizacji zadań i celów statutowych.

W imieniu osób uhonorowanych, podziękował Dyrektor Jacek Siebel, jednocześnie deklarując dalszą współpracę i pomoc w kultywowaniu historii i martyrologii po funkcjonariuszach Policji II RP naszemu stowarzyszeniu.

Lektorem uroczystości był asp. Patryk Polok z Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach a jednocześnie sekretarz Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” z /s w Katowicach.

FOTO: MHK_Katowice

 

Powrót na górę strony