Aktualności

Konferencja – „Policja przedwojenna w oczach współczesnej pamięci społecznej: perspektywy i wyzwania”

Data publikacji 14.09.2023

14 września 2023 roku w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbyła się konferencja - „Policja przedwojenna w oczach współczesnej pamięci społecznej: perspektywy i wyzwania”. Organizatorem sympozjum była Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wraz z Narodowym Instytutem Dziedzictwa.

Na zaproszenie organizatorów w wydarzeniu wzięli udział członkowie Poznańskiego Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” na czele z Przewodniczącą Oddziału Ireną Matuszak.

Ponadto wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Komendy Głównej Policji, poznańskich uczelni, służb, urzędów i instytucji współpracujących z Policją oraz funkcjonariuszy i pracowników Policji z jednostek Wielkopolskiego Garnizonu Policji.

W czasie panelu prelegenci m.in. przybliżyli sposób zorganizowania Policji Państwowej w Wielkopolsce, bolączki i problemy w służbie, metody i narzędzia jakimi się posługiwali funkcjonariusze, skala i struktura przedwojennej przestępczości, ówczesne obyczaje związane z policyjną służbą, wykorzystywane środki transportu w służbie, sposób prowadzania spraw kryminalnych.

FOTO: KWP_Poznań

 

Powrót na górę strony