Aktualności

Poznań - uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

Data publikacji 10.11.2023

9 listopada 2023 roku w auli Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się uroczysta zbiórka wielkopolskich policjantów oraz pracowników Policji.

Na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu w uroczystości wzięła udział delegacja Poznańskiego Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” na czele z Przewodniczącą Oddziału Ireną Matuszak.

Ponadto w uroczystości wzięły udział delegacje władz państwowych i samorządowych województwa wielkopolskiego, Miasta Poznania, służb mundurowych oraz stowarzyszeń i organizacji patriotycznych.

Podczas zbiórki nadinsp. Piotr Mąka - Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu zwrócił się z podziękowaniami do funkcjonariuszy Policji oraz pracowników Policji za ich wysiłek, poświęcenie i budowanie właściwego wizerunku formacji.

Następnie nadinsp. Piotr Mąka odebrał uroczyste ślubowanie od nowo przyjętych policjantek i policjantów, którzy słowa roty ślubowania wypowiedzieli w obecności przełożonych – Komendantów Miejskich i Powiatowych Wielkopolskiego Garnizonu Policji.

Tego dnia policjantom, pracownikom Policji i zaproszonym gościom wręczono odznaczenia państwowe i resortowe za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków, wynikających z pracy zawodowej.

Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod batutą st. kpr. Mateusza Wrzoska.

FOTO: KWP_Poznań

 

Powrót na górę strony