Aktualności

„Zaduszki Katyńskie” w Muzeum Katyńskim w Warszawie

Data publikacji 13.11.2023

12 listopada 2023 roku w Muzeum Katyńskim - Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie odbyły się „Zaduszki Katyńskie”. Wydarzenie odbyło się już po raz trzeci, a jego inicjatorem jest Łukasz Kudlicki - Wiceprzewodniczący Warszawskiego Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” z siedzibą w Katowicach. Obowiązki gospodarza pełnił Sławomir Frątczak - Kierownik Muzeum Katyńskiego.

Na zaproszenie organizatora w wydarzeniu wzięła udział Małgorzata Włodek - Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” z siedzibą w Katowicach oraz członkowie naszego stowarzyszenia z oddziałów w Warszawie, Katowicach i Częstochowie.

Podczas wydarzenia odbyła się promocja książki autorstwa Zbigniewa Kiełba - „Straceni, przywróceni pamięci”.

Publikacja upamiętnia 45. Ofiar Zbrodni Katyńskiej - oficerów Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszy Policji Państwowej, związanych z 2. Pułkiem Saperów Kaniowskich.

W trakcie spotkania zostało przekazane do zbioru Muzeum Katyńskiego popiersie Śp. Wojciecha Seweryna (1939-2010) - polskiego plastyka, autora pomnika Katyńskiego w Niles w Chicago (USA), które ofiarował Leonarda Szczur - polski artysta - rzeźbiarz, tworzący w Stanach Zjednoczonych.

 

 

Powrót na górę strony