Aktualności

Nie żyje Hanna Stefania Gucwińska

Data publikacji 13.11.2023

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939r.” z/s w Katowicach ze smutkiem i ogromnym żalem informuje, że 12 listopada 2022 roku zmarła Pani Hanna Gucwińska - wieloletnia członkini Wrocławskiego Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” z siedzibą w Katowicach

Śp.

Hanna Stefania Gucwińska

(1932- 2023)

Śp. Hanna Gucwińska była przez wiele lat wybitną wolontariuszką Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.”. Ponadto była jedną z inicjatorek i założycielek Wrocławskiego Oddziału naszego stowarzyszenia.

Śp. Hanna Gucwińska była współinicjatorką i współorganizatorką utworzenia przez Wrocławski Oddział  Ogólnopolskiego Stowarzyszania „Rodzina Policyjna 1939 r.” z siedzibą w Katowicach Izby Pamięci poświęconej policjantom II Rzeczypospolitej w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu a zarazem największym darczyńcą pamiątek po funkcjonariuszach Policji Państwowej II RP, pochodząca z jej rodzinnej kolekcji.

Śp. Hanna Gucwińska za wolontariat na rzecz Ogólnopolskiego Stowarzyszania „Rodzina Policyjna 1939 r.” została m.in. uhonorowana:

- Medalem Pro Memoria,

- Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej,

- Ryngrafem Honorowym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.”.


W imieniu Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia

„Rodzina Policyjna 1939 r.” z/s w Katowicach

na ręce najbliższych Śp. Hanny Gucwińskiej składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

Powrót na górę strony