Obchody Narodowego Dnia Powstań Śląskich
20 czerwca po raz piąty w całym kraju obchodzony był Narodowy Dzień Powstań Śląskich. Święto jest hołdem dla Kawalerów Walecznych, którzy walczyli o powrót Górnego Śląska do Polski. Z tej okazji w Katowicach, przed Pomnikiem Powstańców Śląskich, odbyła się uroczystość, której gospodarzem był Wicewojewoda Śląski - Michał Kopański.